דבר היו"ר

"משימתנו העליונה, כפי שאני רואה אותה, היא לקדם את ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל תוך שמירה על איתנותן וכתנאי לכך – את עצמאותן – של האוניברסיטאות. נשמור על איתנותנו ועל עצמאותנו ליזום, לחשוב, להביע ולפעול בכל הזירות הנדרשות ונמשיך להיות לקטר מוביל בחברה הישראלית ולמגדלור של עוצמה מדעית ואנושית."

פרופ' רון רובין, יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות

"Our top priority, as I see it, is to promote higher education in Israel while strengthening the independence of Israeli universities… If we keep our independence and the freedom to create, think and act, we shall continue to be a lighthouse of humanistic and scientific knowledge".

Prof. Ron Rubin, Chairman of Israel's Association of University Heads

פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה, מונה על ידי נשיאי אוניברסיטאות המחקר ליו"ר ור"ה – ועד ראשי האוניברסיטאות. פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב, יסיים את תפקידו כיו"ר אותו מילא בשנתיים האחרונות.

פרופסור רון רובין הוא מומחה להיסטוריה אמריקאית, בעל דוקטורט מאוניברסיטת קליפורניה, ברקלי.  הוא מחברם של ספרים רבים ועשרות מאמרים.

פרופ' רון רובין, יו"ר ור"ה הנכנס: "כיו"ר ור"ה הנכנס, אני רואה זכות גדולה לייצג את נשיאי אוניברסיטאות המחקר בישראל.

משימתנו העליונה, כפי שאני רואה אותה, היא לקדם את ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל תוך שמירה על איתנותן וכתנאי לכך – את עצמאותן – של האוניברסיטאות. נוכח האתגרים הרבים הניצבים לפתחה של מדינת ישראל, בהם אתגר החינוך הגבוה ולצדו אתגרי תעסוקת העתיד, עלינו לשמר ולטפח רוח חיים רעננה ויצירתית במוסדות המחקר המעולים שקנו למדינת ישראל מוניטין כבירים בעולם כולו.

אם נשמור על איתנותנו ועל עצמאותנו ליזום, לחשוב, להביע ולפעול בכל הזירות הנדרשות – נמשיך להיות לקטר מוביל בחברה הישראלית ולמגדלור של עוצמה מדעית ואנושית."

"As the Chairman of Israel's Association of University Heads, I see great privilege and honor to represent the presidents of Israeli research universities. Our top priority, as I see it, is to promote higher education in Israel while strengthening the independence of Israeli universities… Given the tremendous challenges facing the Israeli society, we must foster a creative and innovative spirit within our research institutions which have become a source of inspiration to so many around the world. If we keep our independence and the freedom to create, think and act, we shall continue to be a lighthouse of humanistic and scientific knowledge".

פרופ' רון רובין, ינואר 2019