דבר היו"ר

"אנחנו נמצאים בתקופה קשה בה כולנו חייבים לשמור על מערכת ההשכלה הגבוהה, המחקר והמדע. אני מעריך את פרופ' רון רובין על הצעד האמיץ שנקט כמחאה על התנהלות השר אלקין וניסיונותיו להכניס ברגל גסה שיקולים פוליטיים למחקר והמדע בישראל. המשמעות של פגיעה במחקר ובמדע היא אחת: פגיעה בציבור הרחב ובעתידה של מדינת ישראל ואסור לנו לתת לזה לקרות".

פרופ' אשר כהן, יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות

פרופ' אשר כהן, נשיא האוניברסיטה העברית, יכהן כיו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות החדש. פרופ' כהן נבחר לתפקיד בהמשך להודעתו של פרופ' רון רובין על סיום תפקידו כמחאה על התנהלות השר אלקין נגד מערכת ההשכלה הגבוהה בחודש יולי 2020.

פרופ' אשר כהן, נשיא האוניברסיטה העברית, נבחר על ידי נשיאי האוניברסיטאות ליו"ר ור"ה – ועד ראשי האוניברסיטאות.  פרופ' כהן משמש כנשיא האוניברסיטה העברית מאז ספטמבר 2017 ונחשב לאחד מהחוקרים המובילים בתחום המדעים הקוגניטיביים.

בחמש השנים שקדמו למינויו כנשיא, כיהן בתפקיד רקטור האוניברסיטה. בין השנים 2008-2012 כיהן פרופ' כהן בתפקיד ראש המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה.

פרופ' אשר כהן, נשיא האוניברסיטה העברית ויו"ר ור"ה הנכנס: "אנחנו נמצאים בתקופה קשה בה כולנו חייבים לשמור על מערכת ההשכלה הגבוהה, המחקר והמדע. אני מעריך את פרופ' רון רובין על הצעד האמיץ שנקט כמחאה על התנהלות השר אלקין וניסיונותיו להכניס ברגל גסה שיקולים פוליטיים למחקר והמדע בישראל. המשמעות של פגיעה במחקר ובמדע היא אחת: פגיעה בציבור הרחב ובעתידה של מדינת ישראל ואסור לנו לתת לזה לקרות".

פרופ' אשר כהן, יולי 2020