פרופ' רבקה כרמי

פרופ' רבקה כרמי מכהנת כנשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ממאי 2006

פרופ' כרמי היא בוגרת בית הספר לרפואה הדסה של האוניברסיטה העברית בירושלים. היא סיימה התמחות ברפואת ילדים והתמחות על ברפואת פגים ותינוקות במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה. התמחות על נוספת בגנטיקה רפואית השלימה בבית החולים לילדים ובבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון.

פרופ' כרמי ניהלה את המכון הגנטי במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה ובמקביל החזיקה במספר תפקידים בניהול האקדמי של הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

משנת 1995 היא מחזיקת הקתדרה על-שם קרן קרייטמן לגנטיקה פדיאטרית ובשנת 2000 נבחרה לתפקיד דיקן הפקולטה למדעי הבריאות אותו מילאה משך 5 שנים. בין השנים 2002 ו- 2005כיהנה גם כיו"ר איגוד דיקני בתי הספר לרפואה בישראל.

מחקרה המדעי התרכז באפיון הקליני והמולקולארי של מחלות תורשתיות באוכלוסיה הבדואית בנגב

וכולל למעלה מ-120 מאמרים מדעיים בגנטיקה רפואית ביניהם תאור של 12 גנים חדשים ו-3 תסמונות גנטיות חדשות (כולל תסמונת שנקראה על שמה). פרופ' כרמי הייתה מעורבת בפרויקטים שונים למניעת מחלות תורשתיות בקהילה הבדואית ובפרויקטים לקידום השכלת נשים בקרב אוכלוסיה זאת.

פרופ' כרמי חברה ויועצת בוועדות וארגונים מקצועיים וציבוריים, חברת מערכת וסוקרת מדעית של כתבי עת וקרנות מחקר בינלאומיים.

כמו כן זכתה במספר פרסים, ביניהם פרס Women of distinction 2008 – Hadassah, the women Zionist organization of America, פרס על מפעל חיים מטעם ארגון ית"ד (ילדי תסמונת דאון), אות יקיר החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה של חיפ"א (החברה הישראלית לפדיאטריה אמבולטורית) תואר עמית כבוד – המרכז הבינתחומי הרצליה 2010 ועוד.